Co oznacza niski poziom fibrynogenu?

Witam,z czym sie wiaze niski poziom fibrynogenu 1, 81 ?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Dbaj o dietę w trakcie grypy

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Niski poziom fibrynogenu występuje po dużych zabiegach chirurgicznych, może być wrodzony a także wynikać z nadmiernego zużycia. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Witam! Obniżony poziom fibrynogenu może być wynikiem zmniejszonej syntezy (np. w przebiegu marskości wątroby czy też afibrynogenemii) lub nadmiernym jego zużyciem (np. DIC, nieprawidłowa fibrynoliza). Warto powtórzyć badanie za jakiś czas i zestawić z pozostałymi wynikami układu krzepnięcia. Póki co nie ma jednak powodów do niepokoju.

0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Niski poziom fibrynogenu przed zabiegiem operacyjnym wiąże się z podwyższonym ryzykiem krwawienia.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, wynik mieści się jeszcze w dolnej granicy normy i wobec prawidłowych pozostałych parametrów krzepnięcia nie jest wymagana dalsza diagnostyka.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty