Co oznacza niski poziom fibrynogenu?

Witam,z czym sie wiaze niski poziom fibrynogenu 1, 81 ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Niski poziom fibrynogenu występuje po dużych zabiegach chirurgicznych, może być wrodzony a także wynikać z nadmiernego zużycia. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Witam! Obniżony poziom fibrynogenu może być wynikiem zmniejszonej syntezy (np. w przebiegu marskości wątroby czy też afibrynogenemii) lub nadmiernym jego zużyciem (np. DIC, nieprawidłowa fibrynoliza). Warto powtórzyć badanie za jakiś czas i zestawić z pozostałymi wynikami układu krzepnięcia. Póki co nie ma jednak powodów do niepokoju.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niski poziom fibrynogenu przed zabiegiem operacyjnym wiąże się z podwyższonym ryzykiem krwawienia.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wynik mieści się jeszcze w dolnej granicy normy i wobec prawidłowych pozostałych parametrów krzepnięcia nie jest wymagana dalsza diagnostyka.