Co oznacza obecność cukru w moczu?

Witam, moja córka - lat 3 przebywała w szpitalu. Miała zapalenie oskrzeli, w tym szpitalu w pierwszym badaniu moczu wyszedł jej cukier, w drugim już nie, miała podawane jakieś leki więc to może przez to, po powrocie do domu całe krocze miała czerwone przez około 1 miesiąc. W tym czasie robiłam jej 3 razy badanie ogólne moczu i wyszedł jej cukier, dodam, że w krwi glukoza wyszła w normie górnej ale w normie, córka ma słabą odporność, czy ten cukier w moczu jest na pewno oznaką cukrzycy? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Niestety konieczna jest konsultacja z pediatrą i wyjaśnienie przyczyny pojawiania się glukozy w moczu.
Przyczyną wydalania cukru z moczem może być cukrzyca, jednak wówczas także we krwi odnotowujemy podniesiony poziom glikemii. Inną przyczyną może być choroba nerek.
Proszę udać się do lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam.