Co oznacza obecność leukocytów w moczu?

Nieprawidłowości w wyniku badania ogólnego moczu: przejrzystość - opalizujący, leukocyty - 100 L/mikrolitr, 20-25 leukocytów w polu widzenia, pojedyncze bakterie w polu widzenia. Reszta parametrów w normie. Na jaką przyczynę wskazują te wyniki?
KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Jeśli ma Pani objawy zakażenia układu moczowego to wynik świadczy o zakażeniu. Jeśli badanie było wykonywane rutynowo, bez objawów to może świadczyć o nieprawidłowym pobraniu moczu i wtedy wskazane jest powtórzenie badania. Rrano po przebudzeniu umyć okolicę cewki moczowej, osuszyć ręcznikiem jednorazowym, pobrać mocz ze środkowego strumienia i z wynikiem badania zgłosić się do lekarza POZ.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty