Co oznacza obecność zwapnienia w wątrobie?

Badanie USG wykazało zwapnienie na wątrobie wielkości 12 mm.Jaki mógł być powód i jakie mogą być zagrożenia .Moja 19letnia wnuczka, u której to wykryto ma mieć powtórne badanie za pół roku.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele a w jakim badaniu zostało wykryte i z jakiego powodu było to badanie wykonywane ? Wskazana wizyta u lekarza prowadzącego diagnostyke