Co oznacza opis badania kręgosłupa szyjnego i zniesienia lordozy?

Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu tego opisu. Lordoza szyjna zniesiona, z tendencją do kyfotycznego ustawienia kręgosłupa Wysokość trzonów kręgów zachowana. Tarcze międzykręgowe na poziomach C2-C6 odwodnione nieco obniżone. Na poziomach C4/C5/C6 widoczne uwypuklenia krążków o typie bulging w przednią część kanału kręgowego i otworów międzykręgowych na głębokość do 1,5-2 mm, z niewielkim uciskiem na worek oponowy i dyskretnym zmniejszeniem rezerwy płynowej przedniej

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy? Konieczna wizyta u lekarza ortopedy i neurochirurga