Co oznacza opis badania pól płucnych?
Pola płucne o wzmożonym odwnękowo rys. zrębu, z zaznaczonymi w dolnych biegunach zm. okołooskrzelowymi, mogącymi być typu zapalnego. Wnęki zagęszczone zapalnie. Serce rtg bz. cd wydajne. Co to oznacza?

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Opisano zmiany zapalne, wynik należy interpretować razem z całym obrazem klinicznym, objawami. Wskazana kontrola u lekarza zlecającego badanie.
Pozdrawiam