Co oznacza opis usg główki u mojej córki?

Witam otrzymałam opis usg główki córki. Mogę wiedzieć co to oznacza? Czy jest czego się bać. Komory mózgu dość symetryczne, nieposzerzone. Rogi czołowe prawy 3mm, lewy 3.2 mm w odrębie wyściółki k.b. Pojedyncze drobne do 1mm struktury hyperechogeniczne. Komory III, IV wodociąg mózgu prawidłowe. Sploty naczynkowe symetryczne, nieposzerzone. Przestrzeń podtwardowkowa i bruzna posrodkowa nieposzerzona. Miąższ wobszarze. Dodam że na pierwszym usg nie było tych rogów tylko dopiero na kolejnym usg po pół roku one się pojawiły? Córka ma 9miesiecy

Lek. Michał Lenard

Rogi czołowe komór bocznych są naturalnie występującą strukturą anatomiczną, nie stanowią patologii. Być może w pierwszym USG nie były opisane. Pozdrawiam!