Co oznacza opis zdjęcia RTG płuc?
Witam. Mam zdjecie płuc...o następującej treści.. Przepona po stronie lewej z drobnymi zrostami.... W polu górnym płuca prawego obszar acienienia wielkości ok 15×7mm-bliznowaty?innego charakteru?... Poza tym pola płucne o wzmożonym rysunku podścieliska. Proszę o opinię czy mam się czegoś obawiać i pójść z tym do lekarza? Pozdrawiam

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Ze względu na niejasny charakter zmiany (zacienienie w polu górnym płuca prawego) powinna Pani udać się do specjalisty (np. pulmonologa) w celu dalszej diagnostyki.