Co oznacza opuchnięcie nóg u 29-latki?

Od dwóch tygodni utrzymuje się u mnie problem z puchnięciem i drętwieniem nóg. Na początku puchła mi kostka lewej nogi, potem zaczęły drętwieć obie stopy, kilka dni później zaczęły drętwieć również łydki. Niezależnie od tego, czy spędzam wiele godzin w pozycji siedzącej (praca przy komputerze) czy ćwiczę i ruszam się, opuchlizna nie schodzi. Nie ma też znaczenia czy piję dużo wody czy mało, opuchlizna i uczucie drętwienia są takie same. Przy wykonywanych ćwiczeniach dodatkowo zaczęły mi drętwieć palce u nóg. Drętwienie utrzymuje się, kiedy siedzę i kiedy chodzę. Opuchlizna i drętwienie znikają, kiedy położę się do łóżka. Drętwienie nie uniemożliwia mi normalnego chodzenia, ale czują ucisk w obydwu nogach. Jakie badania mogę wykonać, aby zdiagnozować przyczynę problemu? Czy warto udawać się z tym do lekarza? Dodam, że choruję na wątrobę (WZW typu B) i niedoczynność tarczycy, ale wszystkie wyniki badań krwi mam w normie., 29 lat

Na pewno trzeba ten problem skonsultować bezpośrednio z lekarzem. Aby wykluczyć lub potwierdzić przyczyny tych objawów i dolegliwości należałoby wykonać USG Doppler żył kończyn dolnych i RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Wyniki tych badań określą albo podłoże żylne albo neurologiczne problemów z kończynami dolnymi.