Co oznacza plamienie w 29-tygodniu ciąży?

Witam, jestem w 29tc. Dwa dni temu na mojej wkładce zobaczyłam malutką plamkę krwi. Lekarz, na badaniu w szpitalu, stwierdził, że wszystko jest czyste i wszystko jest w porządku, że ta plamka pojawiła się zapewne z ukrwionej macicy. Niestety na drugi dzień znów miałam niewielką plamkę krwi. Nic mnie przy tym nie boli, właśnie skończyłam też zażywać furaginę, na infekcję dróg moczowych. Jest to moja pierwsza ciąża, i nie wiem, czy powinnam się denerwować tymi plamkami, czy są one może wynikiem infekcji dróg moczowych, czy może dzieje się coś złego.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zawsze takie plamienia powinny być skontrolowane u lekarza. U Pani badanie okazało się w porządku w związku z czym najprawdopodobniej wszystko jest w porządku. Jednak proponuję skontaktować się z lekarzem prowadzącym (nawet telefonicznie) i zapytać go, czy dodatkowa wizyta kontrolna w tym przypadku jest konieczna.