Co oznacza podwyższenie PCT u dziecka?

Witam córka 7mcy 2 tyg temu przeszła trzydniowke temperatura zakończona wysypka.miala robione badania krwi wyszła zwiększona liczba limfocytow 84 norma wpisana 45-65.po kilku dniach ponownie powtorzylam badania krwi i teraz PCT wysokie 0.45 oznaczone na czerwono oraz neutrofile 25.03 oznaczone jako niskie.czy mogłabym prosić o konsultacje??czym może być spowodowane podwyższone pct??Nie mieszkamy aktualnie w pl.dlatego ciężko nam się od razu umówić z pediatra.

Lek. Michał Lenard

Podwyższone stężenie PCT sugeruje stan zapalny, a obniżone neutrofile wskazują na infekcję wirusową, lub bakteryjną. Wynik powinien mimo wszystko ocenić pediatra, który zbada córkę i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!