Znacznie przekroczone płytki krwi i zwiększony poziom PCT

Witam. Dzis otrzymałam wyniki badań krwi. Płytki krwi mam znacznie przekroczone wynoszą 470 (norma 130-400) Równieź poziom PCT jest wiekszy 0.45 (norma 0.12-0.36) Limfocyty wynoszą 47 (norma 20-45) AIAT 37.6 (norma 0-34) Reszta badań w normie. Mam 24 lata. Czy mam powody do zmartwień?? Zostałam skierowna na badania odnośnie niskiego cisnienia, lekarz mi mierzyl wynosiło 80/50. Dodam ze mies. temu miałam złamany mały palec w stopie.

Piotr Pilarski

Takie niewielkie odchylenia nie są powodem do zmartwień. Mogą to być zmiany wynikające ze stanu zapalnego lub nawet u zdrowych osób.

Pozdrawiam.