Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

PCT w morfologii

Witam serdecznie, zrobiłam sobie badania krwi aby przekonać się czy nie mam przypadkiem anemii. Wszystkie wartości wyszły wzorowo - w normach, za wyjątkiem jednej - PCT. Norma jaka została zapisana przy PCT morfologia wynosi 0,108 - 0,282. Mój wyniki PCT w morfologii to 0,309. Co to oznacza? Czym w ogóle jest skrót PCT? Z czym jest związany i na jaki ma wpływ na zdrowie? Czy podwyższony wynik PCT morfologii może świadczyć o anemii? A jeżeli nie to o czym innym może mówić? Czy powinnam wykonać  jakieś inne badania? Bardziej szczegółowe? Czy z tymi wynikami powinnam zgłosić się do lekarza na jeszcze jedną kontrolę? Dodam, że z powodu podwyższonego PCT w morfologii nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, w ostatnim czasie nie czułam się ani osłabiona ani nic takiego. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! PCT to płytkokryt, czyli stosunek objętości masy płytkowej do całkowitej objętości krwi. Jeśli wszystkie pozostałe parametry morfologii są prawidłowe to nie ma powodów do niepokoju. Proszę bowiem pamiętać, że niewielkie odchylenia od normy nie zawsze są wynikiem patologii.

0

Jeśli ogólna liczba płytek krwi (PLT) jest w normie to wartość PCT nie ma żadnego znaczenia klinicznego.

Specjalista w dziedzinie diabetologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy