Co oznacza podwyższone PLT i OB u 4-latka po antybiotykoterapii?

Mój 4-letni synek w przeciągu ostatnich 3 miesięcy dostał 3 razy antybiotyk. Za pierwszym razem miał zapalenie oskrzeli i wtedy też pani doktor postanowiła po wyleczeniu przedłużyć antybiotyk i wyciąć trzeci migdał. Niedługo po tym zachorował na zapalenie migdałków i dostał kolejny antybiotyk, po czym okazało się po tygodniu od wyleczenia, że znów ma zapalenie migdałków... (podobno złe poprzednie leczenie - błędnie dobrany antybiotyk). Teraz jest niby zdrowy, ale właśnie odebrałam wyniki badań krwi i ma podwyższone OB 15 i PLT 496,0, pozostałe wyniki są w normie, m.in. CRP 0,22 mg/l. Co mogą oznaczać takie wyniki? Czy jest już zdrowy? Zastanawiam się też, czy mogę go puścić do przedszkola po takim przejściu z chorobami i antybiotykami.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nieprawidłowości wynikają najprawdopodobniej z niedawno przebytych infekcji i powinny stopniowo wrócić do normy. Sądzę, że może Pani posyłać syna do przedszkola, ale jeśli ma Pani jeszcze jakieś wątpliwości, radzę skontaktować się z lekarzem prowadzącym syna.