Co oznacza podwyższony poziom żelaza u dziecka?

Witam co oznacza podwyzszony poziom zelaza u dziecka 9 letniego norma 5,4-1,6 a w wyniku jest 30 lym%51 neu%36,8? Jedne zawyzone a drugie zanizone.Czy będą potrzebne jakieś dodatkowe badania?Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani jednostek przy żelazie, co uniemożliwia wiarygodną interpretację. A propos rozmazu białokrwinkowego - powinien być oceniony w oparciu o pełną morfologię. O szczegółach dotyczących dalszej diagnostyki proszę zatem porozmawiać z lekarzem prowadzącym.