Podwyższone LYM i MXD a osłabienie i częste infekcje

Bardzo proszę o interpretację poniższych wyników morfologii krwi: WBC: 5,2 Erytrocyty: 5,01 Hemoglobina: 14,8 Hematokryt %: 44,3 MCV: 88,4 MCH: 29,5 MCHC: 33,4 RDW-CV: 13,2% Płytki krwi: 192 LYM%: 52,6 (podwyższone) MXD%: 15,6 (podwyższone) NEU%: 30,08 (niskie) LYMPH#: 28,6 MXD#: 0,8 MEUT#: 1,6 (niskie) PDW: 12,4 MPV: 10,3 P-LCR: 28,6 OB po 1h: 1 Dodam, że cały czas czuję się zmęczony, osłabiony, często mam infekcję. Jakie badania zrobić dodatkowo?

Witam! Przede wszystkim należy wykonać ręczny rozmaz układu białokrwinkowego. Jest to badanie o wiele bardziej dokładne niż to z analizatorów automatycznych. Wyniki powinien zinterpretować lekarz POZ który będzie miał możliwość skorelowania ich z badaniem klinicznym.