Podwyższony wynik MXD% w wyniku morfologii krwi

Witam. zrobiłam morfologię krwi.Wszystkie wyniki mieszczą się w normach poza MXD%.Mam podwyższone i wynosi 20,7%. Czy mam zrobić jakieś dodatkowe badanie? choruję na przewlekłe zapalenie zatok.Czy podwyższone MXD może być tym spowodowane? Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wynik badania jest nieznacznie podwyższony. W razie wątpliwości proszę wykonać badanie morfologii krwi z rozmazem ręcznym.