Odchylenia w morfologii - P-LCR, MXD#

Witam, z wyników, które otrzymałem, wszystko się mieści w przedziałach normy (wartości prawidlłowe), tylko P-LRC mam podwyższone 40,80% i MXD# u mnie jest 1,20 x10^3/mikroL. Co to może oznaczać?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

P-LCR jest parametrem odnoszącym się do płytek krwi (jest to tzw. wskaźnik dużych płytek). Jeśli liczba płytek (PLT) jest prawidłowa, to nie należy się niepokoić, a jedynie obserwować parametr P-LCR w przyszłości - jeśli odchylenie będzie się powtarzać, to warto byłoby wykonać mikroskopową ocenę płytek krwi.

MXD# jest parametrem odnoszącym się do krwinek białych. Wzrastać może w czasie zakażenia, w reakcjach alergicznych. W razie wątpliwości dotyczących obrazu krwinek białych najlepiej wykonać rozmaz ręczny krwi.

Pozdrawiam.