Prośba o analizę wyników morfologii 17-latki

Witam. Otrzymałam dzis wyniki morfologii mojej 17 letniej córki oto wyniki: Hemogram Limfocyty 2,90 Limfocyty % 45,6 Neutrofile 2,30 Neutrofile % 36,1 Eozynofile 0,32 Eozynofile % 5,0 Bazofile 0,05 Bazofile % 0,9 Monocyty 0,49 Monocyty % 7,7 LUC 0,31 LUC% 5 Proszę o interpretację. Co oznacza podwyższony LUC i LUC% ? Dziękuję.

Lek. Katarzyna Szymczak

LUC jest parametrem układu białokrwinkowego,który określa ile jest niedojrzałych leukocytów wśród wszystkich krwinek białych. W powyższym badaniu ten parametr jest tylko nieznacznie podwyższony i biorąc pod uwagę pozostałe wyniki nie powinien Pani niepokoić. Można także wykonać badanie mikroskopowe (rozmaz ręczny), który precyzyjnie oceni krwinki białe.
Pozdrawiam

Witam,
%LUC to parametr układu białokrwinkowego określający odsetek niedojrzałych leukocytów wśród wszystkich krwinek białych.
Nieznacznie podwyższona wartość tego parametru nie powinna być powodem do niepokoju, zwłaszcza, że pozostałe wyniki morfologii są prawidłowe.
Dla pewności można wykonać badanie mikroskopowe (rozmaz ręczny), który dokładnie oceni populację krwinek białych.