Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja morfologii z rozmazem u sześciolatka

Witam. Proszę o interpretację wyników badań krwi z rozmazem manualny mojego sześcioletniego synka. Rozmaz krwi: gran. segmentowane 36%, gran. kwasochłonne 3%, limfocyty 55%, monocyty 6%; morfologia krwi: leukocyty 5,7 tys.\ul., erytrocyty 4,5 mln/ul, hemoglobina 12,2 g/dl, hematokryt 36 %, MCV 81 fl, MCH 27pg, MCHC 33,8 g/dl. Płytki krwi 370 tys./ul, RDW-CV 12,9%, PWD 9,5 fl, MPV 8,9 fl. P-LCR 16,9%, neutrofile 1,91 tys./ul, limfocyty 3,20 tys./ul, monocyty 0,41 tys./ul, eozynofile 0,19 tys./ul, bazofile 0,0 tys./ul, neutrofile 33,4%, limfocyty 55,8%, monocyty 7,2%, eozynofile 3,3%, bazofile 0,3%. Czy tak niski poziom hemoglobiny i hematokrytu świadczą o braku żelaza i o anemii? A w rozmazie podwyższone limfocyty i monocyty - to o czym mogą świadczyć?
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Podwyższone stężenie limfocytów przy względnie małej ilości białych krwinek w tym granulocytów świadczy o infekcji wirusowej.

Parametry dotyczące czerwonych krwinek są prawidłowe dla wieku synka. Znajdują się jednak w dolnej granicy normy. Może to być oznaką, że w niedługim czasie rozwinie się anemia z niedoboru żelaza. Może Pani spróbować wprowadzić do diety synka większą ilość produktów bogatych w ten pierwiastek.

Najlepszym źródłem żelaza są produkty pochodzenia zwierzęcego: mięso (szczególnie wątróbka), ryby, żółtko jaja, twaróg, mleko. Pierwisatek ten znajduje się również w warzywach strączkowych, brokułach, szpinaku, orzechach.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy