Co oznacza tak podwyższony poziom żelaza?

Witam, niedawno zrobilam badanie krwi ktore wykazalo podwyzszony poziom zelaza o 80 jednostek. Zawyzona jest tez transferyna przy poziomie ferrytyny w normie. Dodam ze lecze sie hormonalnie juz od wielu lat oraz mam podwyzszony cholesterol. Jakie sa przyczyny takich wynikow? Czy powinnam sie niepokoic? Jakie dalsze badania diagnostyczne powinnam wykonac i czy jest taka potrzeba? Serdecznie pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję powtórzyć badanie (dodatkowo z oznaczeniem TIBC) czy przyjmuje Pani jakieś suplementy? Żelazo? Jaka dieta ?. Oprócz tego warto oznaczyć profil wątrobowy (Alat, Aspat, bilirubina całkowita).
Pozdrawiam