Niski poziom żelaza a wysoki ferrytyny

Niski poziom żelaza a wysoki ferrytyny Zrobiłem badanie krwi na poziom żelaza,ferrytynę oraz morfologię.Wyniki: Żelazo 70 ug/dl [65-165] Ferrytyna 254 ng/ml [21,8-274,7] Morfologia wszystkie parametry w normie. Jak to interpretować?Czuję się osłabiony od jakiegoś czasu oraz dodam że choruję na niedoczynność tarczycy i biorę od pół roku euthyrox.Czytałem że niektóre choroby mogą "maskować" rzeczywisty poziom ferrytyny,czy powinienem dodatkowo w tej sytuacji suplementować żelazo?

Witam.

Żelazo i ferrytyna są w normie.
Jeśli parametry morfologii krwi, a w szczególności hemoglobina jest w normie to nie ma potrzeby stosowania preparatów żelaza.
Ferrytyna jest dodatnim białkiem ostrej fazy, czyli jej poziom wzrasta w stanach zapalnych, co może utrudniać diagnostykę niedoboru żelaza/niedokrwistości.
W razie wątpliwości można oznaczyć wtedy TIBC i poziom rozpuszczalnych receptorów dla transferyny, ale w Pana przypadku to nie ma sensu.
Moim zdaniem należy skontrolować poziom TSH i ew. fT4 oraz wziąć pod uwagę inne możliwe przyczyny dolegliwości.