Co oznacza pofałdowany język z białym nalotem?

Witam serdecznie od jakiegoś czasu mam pofałdowany język po bokach i biały nalot po przebudzeniu. Język robi sie miarę normalny po żuciu miętowej gumy. Robi sie czerwony i w miarę gładki po bokach. Leczyłem sie na grzybice ale nic to nie dało. Co to moze byc?:(

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może byc wiele. Proponuje udac się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania z krwi morfologię crp