Co oznacza powiększona śledziona u osoby z częstym bólem brzucha?

witam, niepokoi mnie powiększona śledziona w lipcu 2017 w osi długiej mierzyła ok. 135 mm (homogenna), aktualnie ponownie powiększona 145 mm. Morfologia neutrofile 1,58 tys/µl (normy 2,5-7,00) Neutrofile 35,8 % (normy 40,0-70,0) limfocyty 46,3 % (norma 20,0-45,0) Eozynofile 7,2 % (1,0-5,0) leukocyty 4,2 (3,8-10 ) hemoglobina również słaba ,ale w normie 12,3 (norma 12,00-16,00) hematokryt 37,3 (37-47). Jedyne leki jakie przyjmuję to euthyrox 75, dodam,że mam bardzo często bóle brzucha (prawdopodobnie żołądek, dwunastnica ??). Jakie badania powinnam wykonać,aby jak najszybciej dowiedzieć się co może być przyczyną powiększonej śledziony- planuję zrobić je prywatnie, także będę wdzięczna za dokładną rozpiskę !

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie zgłosić się do lekarza hematologa aby po badaniu móc określić odpowiednią dalszą diagnostykę.