Co oznacza rozsiew nowotworu?

Witam! U mojego taty stwierdzono nowotwor trzeciej czesci przelykowej mial wyznaczony termin operacji lecz nie zoperowano go po otworzeniu stwierdzono rozsiew. Co to oznacza? Czy to jest cos zlego?Teraz mial trzecia chemie pierwsze dwie znosl b.dobrze lecz ta trzecia nie najlepiej wymiotowal, nie jadl spadla mu waga. Czy moze on byc w tej sytacji nadal operowany? Prosze mi powiedziec co sie dzieje w takich przypadkach.

Rokowanie jest bbb.poważne!!! Opisany stan świadczy o wysokim stopniu zaawansowania choroby , Szczegóły proszę omówić z onkologiem prowadzącym , zż