Co oznacza ścięgno Achillesa, rozcięgno podeszwowe zachowane?
Witam! Ostatnio doznałem urazu podczas gry w piłkę. Obecnie jestem po rezonansie. Czy ktoś z państwa mógłby rzucić okiem na wynik? Wykonano badanie MR prawego stawu skokowego w płaszczyznach cor.,trans., sag. w sekwencjach TSE, w obrazach T1, T2 zależnych oraz PD. Wysięk oraz obrzęk błony maziowej w stawie skokowo-piszczelowym. Stłuczenie szpiku kostnego przedniej krawędzi nasady k. piszczelowej, nie można wykluczyć podchrzęstnego złamania w tym miejscu. Częściowe zerwanie ATFL w zakresie przyczepu dystalnego. PTFL, więzadło trójgraniaste, więzadła piszczelowo-strzałkowe prawidłowe. Ścięgno Achillesa, rozcięgno podeszwowe zachowane. Przebieg ścięgien kanału kostki bocznej prawidłowy, przebieg ścięgien kanału kostki przyśrodkowej prawidłowy.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Opis wskazuje na naderwanie więzadła strzałkowo- skokowego. Konieczna wizyta u lekarza ortopedy