Co oznacza ścięgno Achillesa, rozcięgno podeszwowe zachowane?

Witam! Ostatnio doznałem urazu podczas gry w piłkę. Obecnie jestem po rezonansie. Czy ktoś z państwa mógłby rzucić okiem na wynik? Wykonano badanie MR prawego stawu skokowego w płaszczyznach cor.,trans., sag. w sekwencjach TSE, w obrazach T1, T2 zależnych oraz PD. Wysięk oraz obrzęk błony maziowej w stawie skokowo-piszczelowym. Stłuczenie szpiku kostnego przedniej krawędzi nasady k. piszczelowej, nie można wykluczyć podchrzęstnego złamania w tym miejscu. Częściowe zerwanie ATFL w zakresie przyczepu dystalnego. PTFL, więzadło trójgraniaste, więzadła piszczelowo-strzałkowe prawidłowe. Ścięgno Achillesa, rozcięgno podeszwowe zachowane. Przebieg ścięgien kanału kostki bocznej prawidłowy, przebieg ścięgien kanału kostki przyśrodkowej prawidłowy.

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na naderwanie więzadła strzałkowo- skokowego. Konieczna wizyta u lekarza ortopedy