Co oznacza ścieńczenie chrząstki?

Prośba o interpretację RM st.kolanowego. Ścienczenie chrząstki przedziału przyśrodkowego kolan i chrząstki rzepki. Chrząstka stawowa o prawidłowej grubości bez ubytków. Aparat więzadłowy kolana bez zmian urazowych .Pęknięcie łakotki przyśrodkowej z jej ekstruzją. Łąkotka boczna bez uszkodzeń.Obrzęk kłykcia bocznego kosci przyśrodkowej.Sygnał kości niezmieniony.Płyn w zachyłku nadrzepkowym. Pogrubienie fałdu nadrzepkowego. Wielokomorowa torbiel41x21x12 mm w przyśrodkowej części dołu podkolanowego

W opisie opisano uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej i poczatkowe zmiany zwyrodnieniowe chrzastki. Jeśli występują dolegliwości bólowe wskazna jest artroskopia.
Pozdrawiam
dr n med MAciej Goch