Co oznacza sklerotyzacja stropów panewek stawów biodrowych?
Mam rtg stawu biodrwe.wynik tZwerzenie szar sawow krzyzw-biodrowych.Zaznaczone wyoszczenie krawedzi panewek stawow biodrowych. W obrebie lewej panewki ognisko osteolityczne sr ok 7mm. Sklerotyzacja stropow panewek stawow biodrowych. Co to oznacza?

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Opisano zmiany zwyrodnieniowe, stawy są "nadbudowane" co może utrudniać ich funkcjonowanie i powodować bóle, sugeruję kontrolę u ortopedy.
Pozdrawiam