Co oznacza spłycenie lordozy lędźwiowej?

odebralem wynik RM i w opisie pisze: Spłycenie lordozy lędźwiowej. Dehydratacja i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5/S1. Na tym poziomie widoczna ekstruzja krążka międzykręgowego paracentralna prawa i centralna na głębokość 9mm. wymiar poprzeczny zmiany 18x10mm. niewielka mogracja doogonowa, wymiar pionowy 13mm. Zmiana zwęża kanał kręgowy, uciska korzeń po prawej i modeluje worek oponowy. Szerokość kanału kręgowego na tym poziomie 7.5mm. innych zmian nie uwidoczniono. Co to oznacza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany wynik wskazuje na bardzo zaawansowane zmiany zwyrodnieniowo-degeneracyjne kręgosłupa. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem, który zinterpretuje podany wynik w oparciu o dane kliniczne i wdroży właściwe postępowanie.