Co oznacza spłycenie lordozy lędźwiowej?
odebralem wynik RM i w opisie pisze: Spłycenie lordozy lędźwiowej. Dehydratacja i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5/S1. Na tym poziomie widoczna ekstruzja krążka międzykręgowego paracentralna prawa i centralna na głębokość 9mm. wymiar poprzeczny zmiany 18x10mm. niewielka mogracja doogonowa, wymiar pionowy 13mm. Zmiana zwęża kanał kręgowy, uciska korzeń po prawej i modeluje worek oponowy. Szerokość kanału kręgowego na tym poziomie 7.5mm. innych zmian nie uwidoczniono. Co to oznacza?

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam!
Podany wynik wskazuje na bardzo zaawansowane zmiany zwyrodnieniowo-degeneracyjne kręgosłupa. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem, który zinterpretuje podany wynik w oparciu o dane kliniczne i wdroży właściwe postępowanie.