Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lordoza kręgosłupa lędźwiowego i dehydratacja zwyrodnieniowa krążków

Diagnoza: Lordoza kręgosłupa lędźwiowego. Centralno-prawostronna przepuklina krążka L4/L5 zwęża światło kanału kręgowego o ok 5 mm, redukuje wymiar a-p kanału do 9 mm, uciska worek oponowy. Centralna wypuklina krążka L3/L4 zwęża światło kanału kręgowego o ok. 3 mm, redukuje wymiar a-p kanału do 11 mm, modeluje worek oponowy. obustronne niewielkie zwężenia otworów międzykręgowych bez ucisku korzeni na rdzeń w poziomie otworów międzykręgowych. Dehydratacja zwyrodnieniowa ww krążków. Co to oznacza?
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Konieczne będzie wdrożenie leczenia. Proszę udać się na wizytę do specjalisty neurologa lub neurochirurga. Lekarz zaproponuje możliwe formy leczenia.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy