Lordoza kręgosłupa lędźwiowego i dehydratacja zwyrodnieniowa krążków

Diagnoza: Lordoza kręgosłupa lędźwiowego. Centralno-prawostronna przepuklina krążka L4/L5 zwęża światło kanału kręgowego o ok 5 mm, redukuje wymiar a-p kanału do 9 mm, uciska worek oponowy. Centralna wypuklina krążka L3/L4 zwęża światło kanału kręgowego o ok. 3 mm, redukuje wymiar a-p kanału do 11 mm, modeluje worek oponowy. obustronne niewielkie zwężenia otworów międzykręgowych bez ucisku korzeni na rdzeń w poziomie otworów międzykręgowych. Dehydratacja zwyrodnieniowa ww krążków. Co to oznacza?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Konieczne będzie wdrożenie leczenia. Proszę udać się na wizytę do specjalisty neurologa lub neurochirurga. Lekarz zaproponuje możliwe formy leczenia.