Co oznacza taka niskonapięciowa czynność fali beta?

Co to znaczy?W przedniej części mózgu rejestruje się niskonapięciową czynność fali beta. W okolicach tylnych mózgu tylno-skroniowo-ciemieniowo-potylicznych rejestruje się fale theta 5-6Hz o ampl.do 50-70uV, zmienna przewaga stron fal theta z większym udziałem po stronie lewej. W czasie hiperwentylacji liczba fal i ich amplituda wzrasta, fale uogólniają się. W okolicach czolowych obustronne pojedyncze fale delta 3,5Hz o ampl do 82uV. W okolicy centralnej fale ostre wierzchołkowe o ampl do 122uV.

Witam!
Niskonapięciowa czynność beta zlokalizowana w okolicach przednich mózgu jest zjawiskiem prawidłowym. Natomiast fale theta, delta, ostro wierzchołkowe, lateralizacja i uogólnienie po prowokacji przemawiają za patologią!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.