Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taki opis MR przy bólu głowy?

Mam 25 lat od dłuższego czasu mam silne bóle głowy. Ostatnio byłam na rezonansie magnetycznym i wyszedł taki opis : "W okołokorowej istocie białej lewego pogranicza czołowo-ciemieniowego oraz prawego płata skroniowego stwierdza się pojedyncze ogniska wielkości 5-6 mm, o obrazie przewlekłych zmian degeneracyjnych, prawdopodobnie naczyniopochodnych. Poza tym stwierdza się prawidłowy obraz mózgowia. Nie stwierdza się zmian ogniskowych w mózgowiu ani efektu masy. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony i nieprzemieszczony. Przymózgowe przestrzenie płynowe nieposzerzone. Nie stwierdza się uchwytnych zmian w kośćcu mózgoczaszki. " O czym to może świadczyć?
KOBIETA, 26 LAT około miesiąca temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam! Poza drobnymi zmianami w istocie białej (pochodzenia naczyniowego - bez większego znaczenia klinicznego) nie stwierdzono odchyleń od normy. Należy się zastanowić nad ew. napięciowym bólem głowy - w takich przypadkach psychoterapia z "dodatkiem" Duloksetyny jest niezłym wyjściem. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy