Co oznacza ten obraz badania przysadki?

Proszę o interpretacje wyniku badania rezonansu magnetycznego przysadki Przysadka mózgowa o wymiarach 10x11x7mm niejednorodnie wzmacnia się po podaniu kontrastu. Lejek przysadki ustawiony symetrycznie. Płat nerwowy zachowany prawidłowo. Skrzyżowanie nerwów wzrokowych zachowane prawidłowo. Twór guzowaty wlk. ok. 25x16x17mm nieznacznie, brzeżnie wzmacniający się po podaniu kontrastu w przednio-górnej części zatoki klinowej lewej, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie zatoki jamistej lewej. Twór polipowato-torbielowaty?- do obserwacji. Pozostałe zatoki nosa prawidłowo upowietrzone.

Opis MRI do interpretacji klinicznej, ew konsultacja Neurolog, Neurochirurg : " OPIS MRI rezonansu magnetycznego przysadki Przysadka mózgowa o wymiarach 10x11x7mm niejednorodnie wzmacnia się po podaniu kontrastu. Lejek przysadki ustawiony symetrycznie. Płat nerwowy zachowany prawidłowo. Skrzyżowanie nerwów wzrokowych zachowane prawidłowo. Twór guzowaty wlk. ok. 25x16x17mm nieznacznie, brzeżnie wzmacniający się po podaniu kontrastu w przednio-górnej części zatoki klinowej lewej, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie zatoki jamistej lewej. Twór polipowato-torbielowaty?- do obserwacji. Pozostałe zatoki nosa prawidłowo upowietrzone."

Ważny pacjent, objawy, inne wyniki

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog