Co oznacza ten wynik badania czystości pochwy u 54-latki?

prosze o interprtacje wynikow czystosci pochwy-kobieta 54 miesiaczki regularne-nabłonki pojedyncze,leukocyty nieliczne,paleczki nieobecne,ziarniaki nieobecne,drozdzaki,strzepki grzybni nie znaleziono,flora fizjologiczna nieobecna.Wystepuje czasami pieczenie,zaczerwieniona szyjka macicy,czy stosować dalacin w kremie dopochwowym?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Dalacin jest lekiem stosowanym w infekcjach bakteryjnych pochwy, a także w niektórych chorobach o etiologii pierwotniakowej. O infekcjach tego typu przeczyta Pani w materiale dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-zapalenie-pochwy-przyczyny-objawy-leczenie.

U Pani opis badania wskazuje brak infekcji tego typu, zatem nie ma potrzeby stosowania leku Dalacin. Także infekcje innego typu są wykluczone (np. grzybicza). Dolegliwości mogą jednak wskazywać, podobnie jak opis badania, na konieczność wprowadzenia do leczenia probiotyków ginekologicznych, gdyż brak równowagi mikroflory biologicznej, może być przyczyną infekcji.

Tutaj więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/badz-kwasna-i-kochaj-ile-chcesz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.