Co oznacza ten wynik badania gastroskopowego?

Poproszę o interpretacje wynikow: Przelyk bez zmian. Linia z niereguralna nieco powyzej gornych faldow zołądka. W inwersji wpust szczelny. Żołądek podatny na insuflacje. Śluzowka linijnie zaczerwieniona w trzonie i antrum z linijnymi nadżerkami i śladami hematyny. Okolice antrum z pstrą śluzowką. Odzwiernik drozny. Opuszka dwunastnicy bez zmian. W dalszej części nie pogrubiala sluzowka. W okolicy brodawki vatera pobrano wycinek. Test urazowy: ujemny. W rozpoznaniu: zapalenie wybroczynowo nadzerkowe zolądka ons okolicy brodawkk vatera. Wynikk histop: za 3tygodnie. Czy to coś groźnego? Powinnam od razu wdrożyc jakąś dietę?

Zapalenie żołądka nie jest groźną chorobą, o ile jest prawidłowo leczona. Najczęściej stosuje się preparaty z grupy inhibitorów pompy protonowej (IPP). Warto zaobserwować, czy dolegliwości bólowe ze strony brzucha nasilają się po spożyciu produktów z danej grupy i rozważyć ich eliminację z diety. Proszę skonsultować wynik z lekarzem kierującym na badanie.