Co oznacza ten wynik badania stolca u 15-latka?

Witam mam pytanie odnosnie badania kału syna. Czy mam powody do niepokoju? Włokna mięsne obecne-pojedyncze Tłuszcz obecny-nieliczny Skrobia-pojedyncza Kolor brazowy Ph. 7.5 Syn dwa lata temu mial robiona gastroskopię i zdiagnozowano u niego refluks przełyokowo żołądkowy. Jest on też bardzo aktywny fizycznie. Trenuje zawodowo na silowni. Przyjmuje suplementy takie jak kreatyna i wpc 82. Ma 15 lat.

Obecność włókien mięsnych i skrobii może sugerować zbyt słabą aktywność enzymatyczną trzustki. Z uwagi na śladową obecność wyżej wymienionych uważam, że nie ma się czym martwić, można pogłębić diagnostykę o oznaczenie lipazy i amylazy w surowicy krwi.