Co oznacza wynik badania stolca 34-latki?

Wyniki kału: barwa-brązowa, konsystencja- stała, ph- 7, skrobia- nieobecne, kulki tłuszczu- nieliczne, włókna mięsne z zachowaniem prążkowanym- nieliczne, włókna mięsne o zatartym prążkowaniu- dość liczne, Uwagi: nieliczne pasma śluzu, dość liczne fragmenty roślinne. Czy te wynikiświadczą o jakieś chorobie. Dziękuję

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wynik jest w granicach normy. Oczywiście w cel poprawnej interpretacji badania powinna Pani zgłosić się do lekarza, ponieważ zawsze należy interpretować wyniki w oparciu o stan kliniczny pacjenta.