Wyniki badania kału po zmianie diety

Witam, Właśnie odebrałam wyniki laboratoryjne. BARWA - ciemnobrązowa,KONSYSTENCJA-stała,pH 6,SKROBIA-nieliczne ziarna,KULKI TŁUSZCZU-dość liczne,WŁÓKNA MIĘSNE-pojedyncze,UWAGI-nieliczne pasma śluzu,dość liczne fragmenty roślinne. Moje pytanie jest czy powinnam zmienić dietę? Ostatnio przeszłam na zdrową dietę, ponieważ mam problemy z jelitami. Pozdrawiam, 25-latka

Opis analizy kału sugeruje, że jest on prawidłowy, a procesy trawienia i przyswajania pokarmów zachodzą zgodnie z oczekiwaniami u osoby zdrowej. Dominujący udział fragmentów roślinnych w kale jest przeważnie charakterystyczne dla dobrze ułożonej pod kątem poziomu błonnika pokarmowego diecie (którego źródłem są pełnoziarniste produkty zbożowe, owoce i warzywa).