Co oznacza ten wynik badania wskaźnika nerkowego?

Witam. Kobieta lat 27. Cierpi na depresje. Od ok 3 tyg przyjmowany lit w dawcę 125 mg (ze wskazaniem do zwiększenia) i Alventa 225mg. Wyniki badań: kreatynina 1.20 mg/dl (norma 0.51-0.95), GRF 53.89 (norma od 60). Czy jest czym się martwić? Po interpretacji wychodzi ze to zaburzenie nerek
KOBIETA, 27 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry, wyniki badań faktycznie nie są optymalne. Sugeruję powtórzenie badań po 7-10 dniach, jednak w tym okresie należy koniecznie dbać o spożywanie minimum 2l płynów dziennie. Jeżeli wartości badań w dalszym ciągu nie będą prawidłowe, konieczna będzie konsultacja nefrologiczna.