Co oznacza ten wynik EEG u 22-latki?

Ból głowy w okolicach skroniowo potylicznej , badanie EEG Witam, mam 22 lata Jakiś czas temu zemdlalam 2 krotnie , przy pierwszym razie straciłam na chwile przytomność, odzyskałam ją po chwili , chciałam wstać i zemdlalam ponownie tylko przy tym drugim razie nie umiałam złapać oddechu I dostalam drgawek. Tydzień później sytuacja podobno tylko nie zemdlalam lecz robiło mi się słabo, kręciło mi się w głowie, nie dobrze mi było A jak lezalam na płasko to prawie mdlalam Mialam robione EEG A wynik wyszedł taki Na tle nieregularnej czynności podstawowej zarejestrowano: poj. i w gr. fale theta 4-7 Hz, poj. fale ostre o podwyższonym woltażu, występujące  synchronicznie, niesymetrycznie,z przewagą w okolicy skroniowo-potylicznej prawej. HV aktywuje zmiany. RZ słabo wyrażona Zapis o niewielkich zmianach podraznieniowych w okolicach skroniowo-potylicznych z przewagą po stronie prawej

Witam! Opis badania sugeruje zmiany w zapisie, które opisujący nazywa "niewielkimi zmianami podrażnieniowymi". Pragnę zaznaczyć, że EEG jest badaniem w znacznym stopniu zależnym od osoby interpretującej, ponadto wg. krzywej Gausa pewien odsetek ludzi zdrowych ma zapis nieprawidłowy, lecz także podobny odsetek chorych ma zapis prawidłowy. Z opisu zdarzeń przekazanych przez Panią nie można jednoznacznie określić przyczyny: może to być coś z kręgu epileptycznego, ale również (ta opcja jest bardziej prawdopodobna) może to być manifestacja zaburzeń nerwicowych. Postępowanie w obu wariantach jest odmienne i zbyt pochopne postawienie diagnozy może pociągnąć za sobą szkodliwe następstwa. Konieczne jest szczegółowe zabranie wywiadu chorobowego od naocznych świadków, dokładne badanie neurologiczne, ponowne wykonanie badania EEG (najlepiej na innym aparacie) i w miarę uzyskanych informacji ew. rozszerzenie badań diagnostycznych (nie zawadzi określenie profilu osobowości, lęku i niepokoju wewnętrznego. Powodzenia W. Łuczkowski.