Co oznacza uczucie zimna w klatce piersiowej?

Mój mąż ma 52 lata, od dłuższego już czasu skarży się na uczucie zimna w klatce piersiowej, mimo że w domu jest ciepło. Zaznaczam, że nie ma żadnego kłucia ani pobolewania w klatce piersiowej, jakie mogą być tego przyczyny. Proszę o radę. Dziękuję i pozdrawiam!
ponad rok temu

Witam,

uczucie zimna w klatce piersiowej odczuwane przez Pani męża może wynikać z niedokrwienia,w tym również niedokrwienia mięśnia sercowego, a więc choroby wieńcowej. Innymi możliwymi, lecz rzadszymi, przyczynami mogą być zaburzenia czucia, wynikające z neuropatii (np. u osób cierpiących na cukrzycę, ale nie tylko) bądź degeneracji nerwów uciśniętych w wyniku poważnych zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Warto rozważyć oznaczenie TSH, choć w wypadku niedoczynności tarczycy uczucie zimna jest ogólne, nie miejscowe.

Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego, który zbierze dokładny wywiad i zbada Pana, a na tej podstawie zaplanuje badania dodatkowe, pomocne w dotarciu do przyczyny.

Pozdrawiam