Co oznacza USG główki noworodka?

Witam. Bardzo prosze o interpretacje wynikow usg glowki noworodka. Mala ma 15 dni. Oto opis. Przestrzeń plynowa podtwardowkowa i szczelina pośrodkowa nieposzerzona.Komory boczne nieposzerzone z niewielkim wyokragleniem do 4.5 mm i szerokim rozstawem rogow czolowych. Łaczny wymiar dwukomorowy 32.5 mm. Kmory III i IV nieposzerzone. Sploty naczyniowkowe prawidlowe. Echogenicznosc tkanki mózgowej okolokomorowej prawidlowa. Prosze o informscje co oznacza szeroki rozstaw rogow oraz ten wymiar dwukomorowy. Mam isc do kobtroli za 2 miesiace. Ale bardzo mnie niepokoja te wyniki i chcialabym wiedziec czy mam ku temu powody. Dodam ze usg bylo ponoc profilakryczne.

Proszę z wynikami iść do lekarza, który zlecił Państwu wykonanie powyższego badania.
Prowadzi on diagnostykę problemu, więc dokona też analizy wyników oraz zaproponuje dalsze postępowanie.

Bez informacji klinicznych o noworodku nie da się niestety interpretować wyników badań