Co oznacza wynik badania echokardiograficznego 27-latki?

Dzień dobry chodzi mi o wyniki echokardioficzne Obraz zastawki mitralnej (EF n:80-150mm/s) uginanie się AZ platka przedniego płatki nie pogrubiale. Obraz zastawki aortalnej trojplaskowa. Średnica aorty: Ao Asc 26 opuszka 30 pierścień 19 rozwarcie płatków aortalnych 19 lewy przedsionek 33 pole powierzchni La 13cm kwadratowych prawa komora RUST 29mm lewą komora EDD 45 ESD 25 EDV 56 ESV 19rul grubość przegrody miedzykomorowej 9 grubość ściany tylnej LV 8 EF z 4J 65%. Doppler zastawka mitralna: Vmax: fala E 0,9 Fala A 0,5 fala zwrotna lłagodna.Zastawka aortalna Vmax 1.0 fala zwrotna przekreślone zero. Zastawka trojdzielna fala zwrotna łagodna zastawka plucna Vmax 0.95 zgory dziękuję za pomoc

Nie interpretujemy wyników badań z poziomu portalu, robi to lekarz, który zleca i prowadzi diagnostykę pacjenta na podstawie jego objawów i zgłaszanych dolegliwości. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.