Co oznacza wynik badania kręgosłupa i ból pleców po jeździe samochodem?
Witam czy mam sie bardzo bać..? czekam na wizytę ale już nie mogę .. objawy ból pleców po jeździe samochodem lub przeciążenie MRI L-s Zniesiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. wysokość trzonów kręgów i ich morfologia prawidłowe. zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w stawach m/kręgowych na poziomie l4/l5 L2/L3, L3/L4, L4,L5 niewielkie tylnie uwypuklenie krążka z nieznaczną impresja na worek oponowy i dykogennym ogranicznienem otworów m/kregowych nieco bardziej nasilone na poziomie L4/L5 L5/S1 nieznaczne obniżenie wysokości, dehydratacja i uogólnione uwypuklenie krążka bardziej na stronę lewą z niewielką impresją na worek oponowy i uciskiem na lewy korzeń nerwu S1 drobna korzeń okołokorzeniowa L5 po stronie lewej ok 4mm dyskogenne ograniczenie otworów m/kręgowych. kanał i otwory m/kręgowe bez cech stenozy. rdzeń, stożek końcowy rdzenia nie zmienione. Tkanki miękkie bez patologii

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
konieczna wizyta u neurochirurga po przeanalizowaniu powyższego wyniku z objawami w badaniu klinicznym będzie można coś więcej powiedzieć.