Co oznacza wynik badania kręgosłupa i wynik rezonansu u męża?

Mam pytanie mojego męża bardzo boli kregosłup jest juz po 3 operacjach na lędźwiowy teraz zaczęły się problemy z szyjnym. W opisie rezonansu ma napisane: Lordoza szyjna zachowana, kregozmyk tylny C4 pierwszego stopnia. Wrodzona stenoza kanału kręgowego -wymiar AP ok.12mm. wsk.Torga ok.0,8.Dyskopatia C3-C4,C4-C5,C6-C7 pod postacią dehydratacji i obnizenia krążków oraz-na poziomach C3-C4 i C4-C5 niewielkich szerokopodstawnych protruzji ,które nieznacznie modelują worek oponowy i niemal znoszą przednią i znacznie redukują rezerwę płynową rdzenia, bardziej na ziższym poziomie,gdzie wymiar AP wynosi 9 mm.posrodkowo.Ponadto zmiany dyskopatyczne i zwyrodnieniowe stawów unkowertebralnych znacznie zwężają otwory międzykręgowe ,bardziej na niższym poziomie.Na poziomie C6-C7 umiarkowana szerokopodstawna protuzja,króra wraz z osteofitami na krawędziach przyległych trzonów nieznacznie modeluje przednią rezerwę płynową rdzenia i znacznie redukuje tylną,Ponadto dyskopatia i zmiany zwyrodnieniowe stawów unkowertebralnych powodują ciasną srenozę otworów międzykręgowych.Niewielkie zmiany reaktywne typu I wg.Modic na poziomie C6-C7.Poza tym nie stwierdzono obrzeku szpiku ani zmian ogniekowych. Czy jest to cos powaznego czy szybko szukac neurochirurga .

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u neurochirurga i decyzja o leczeniu w zależności od objawow w bezpośrednim badaniu lekarskim