Co oznacza wynik badania krwi CRP i OB?

Witam, co oznacza wynik badania krwi na CRP wynosi 5,18 mg/l a OB wynosi 27? Wiek 37 lat, kobieta.

Witam.
Obydwa badania są nieco podwyższone i wskazują na możliwość obecności stanu zapalnego w organizmie (np. spowodowanego przez przyczyny stomatologiczne, laryngologiczne, ginekologiczne, po- i infekcyjne itd).
Są to badania bardzo ogólne i mało specyficzne.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org