Co oznacza wynik badania krwi i usg jamy brzusznej?

Wczoraj robiłem badanie krwi: morfologia w porządku (RBC 5,6 Hemoglobina 17,2 hematokryt 50,8), Alat 36, Aspat 28, Bilirubina 2,47. W uwagach napisano Ślad hemolizy w probówce surowicy. Dzisiaj zrobiłem USG jamy brzusznej i stwierdzono niewielkie powiększenie śledziony (127x70mm). Czy to powód do niepokoju? Czy powinnienem zrobić jeszcze jakieś badania? Dodam, ze mam stwierdzony zespół Gilberta i bilirubina jest cały czas na poziomie 2,5, ale nigdy nie słyszałem nic o hemolizie.

Przy kolejnym kontrolnym badaniu proszę zwrócić uwagę czy będzie hemoliza. Można ew. zlecić badania układu krzepnięcia. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.