Co oznacza wynik badania krwi w 21 tygodniu ciąży?

Poziom leukotytow w 21 tc Dzień dobry ostatnio odebrałam wyniki morfologii oto one: Leukocyty 18,3 (3,5-10,5) Erytrocyty 4,08 (3,9-5,03) Hemoglobiny 12,7 Hemotokryt 38,2 Mcv 94 Mch 31,3 Mchc 33,4 Mpv 9,2 Neuteofile 14,38 (2,5-7,00) Crp 12,2 (0,00-5,00) Dodam że badania robię co ms i zawsze leukocyty się zwiększają średnio o 2 tys. Czy jest powód do niepokoju? Jaka może być przyczyna tak wysokiego poziomu?

Lek. Michał Lenard

Przyczyną może być stan zapalny, ale równie dobrze sama ciąża, podczas której również podnosi się poziom leukocytów. Wynik powinien być zinterpretowany przez Pani ginekologa z uwzględnieniem Pani stanu klinicznego. Pozdrawiam!