Co oznacza wynik badania macicy 75-latki?

rozpoznanie.Wsrod sluzu i skrzepów obecne sa b ardzo drobne fragmenty -atroficznego nabłonka gruczołowego trzonu macicy -normotypowego nabłonka gruczołowego kanału szyjki macicy -normotypowego nabłonka wielowarstwowego płaskiego nierogowaciejącego. a rozpoznanie kliniczne niezapalne zaburzenia macicy.

Lek. Wojciech Zygmunt

Atroficzny, czyli zanikowy nabłonek gruczołowy trzonu macicy - co jest normalne w tym wieku. Nabłonki w normie. Nie stwierdzono zmian złośliwych. Rozpoznanie to jak wyżej: niezapalne zaburzenia macicy. Pozdrawiam i życzę zdrowia.