Co oznacza wynik badania MRI mózgu u 43-latki?

Wynik MRI mózgu: W istocie białej obu półkul mózgu widoczne rozsiane ogniska hiperintensywne w sekwencjach T2-zal i FLAIR najpewniej po przebytych zmianach naczyniopochodnych. Najwieksza zmiana przy rogu tylnym lewej komory bocznej (1,4x0.7 cm). Czy jest to groźne? czy szyja może mieć na to wpływ - MRI szyi C4 do C7 zmiany zwyrodnieniowe krawędzi trzonów uciskających worek oponowy, korzenie nerwowe dyskretnie zwężające otwory międzykregowe. C5/C6/C4 po operacji (2012, 2016) - implanty

Witam!
Rozsiane ogniska w istocie białej ocenione są jako pochodzenia naczyniowego. Praktycznie incydentów naczyniowych, do których doszło w przeszłości nie leczymy. Mogą one być wskazówką, o konieczności zmniejszenia lepkości krwi. Jeżeli idzie o zmiany w kręgosłupie szyjnym, to być może bardziej utrudniły zaopatrzenie mózgu w krew tt. kręgowymi (hipoteza?).
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.